Спасо-Преображенський собор

2005 року на свято Покрови Пресвятої Богородиці зусиллями будівельної компанії «Ліко-Холдінг» був закладений духовний центр житлового комплексу «Ліко-Град» – Спасо-Преображенський собор. Храм вражає своєю неовізантійською архітектурою, яка гармонійно поєднує в собі новаторські елементи. Ця православні церква є унікальним архітектурним шедевром, який виглядає традиційно, але в той же час надзвичайно сучасно. Своїм архітектурним проектом автор,Вадим Жежерін, хотів довести, що архітектурного канону православної церкви не існує. Собор був освячений Предстоятелем Української Православної Церкви Блаженнішим Митрополитом Володимиром 13 жовтня 2010 року.

Одним з головних елементів оформлення УПЦ є його неперевершені мозаїки, виконані під керівництвом Юрія Левченка. Справжньою окрасою храму є різьблений мармуровий іконостас, зроблений з італійського каменю. Окрім того, на дзвіниці собору встановлено найбільший в Україні карильйон на 56 дзвонів. Саме тому, ця перлина храмової архітектури України милує око не лише мешканцям Ліко-Граду, а й гостям столиці, які відвідують цікаві місця Києва.

На сьогоднішній день в церкві служать чотири священики  і два диякона. Щонеділі і в свята відбувається архієрейське богослужіння, під час якого прихожани регулярно приступають до Святих Тайн.

Спасо-Преображенський собор в ЖК«Ліко-Град» побудований завдяки старанням керівника компанії «Ліко-Холдинг» Ігоря Лисова, який після закінчення будівництва очолив парафіяльну раду храму.

Адрес: м. Київ, вул. Конєва, 3

56 дзвонів

Дзвіниця із найбільшим
карильйоном у Європі