ФЕДЕРАЦІЯ УКРАЇНИ З СИНХРОННОГО ПЛАВАННЯ

Федерація України створена у 2011 році та має статус національної. Головне її завдання – розвивати та популяризувати синхронне плавання в країні. З осені 2019 року Ігор Лисов став президентом Федерації України з синхронного плавання і тим самим вперше у світовій практиці став керманичем двох федерацій.

Даний вид спорту культивується у 5 містах нашої держави: Харків, Донецьк (наразі Миколаївка Донецької області), Київ, Одеса та Миколаїв. Головна база національної збірної команди України – це басейн «Локомотив», де вже понад 40 років тренує уславлена тренерка Світлана Саідова, яка виховала чимало медалісток найпрестижніших змагань світу та Європи. Завдяки професійності тренерського складу, самовідданості дівчат у 2019 році українки вперше у своїй історії здобувають золоті нагороди чемпіонату світу, і

назавжди вписують свої імена в історію синхронного плавання, адже зуміли піднятися на першу сходинку п’єдесталу у новій дисципліні «хайлайт», яка вперше була представлена на світовій першості.

Надзвичайно вдалим для збірної став 2021 рік. Дівчата не лише повернулися з чемпіонату Європи з 8 нагородами – 4 золотими і 4 срібними, а й з Кубком найкращої команди з синхронного плавання. Але, все ж таки головним стартом літа-2021 були Олімпійські ігри в Токіо-2020.

Наші спортсменки беруть участь в Олімпійських іграх з 2000 року лише в дуетах. Вперше повний комплект олімпійських ліцензій дівчатам вдалося здобути на Ігри в Ріо-де-Жанейро, що проходили у 2016 році. Там українки зупинилися за крок від п’єдесталу, посівши 4 місця як в дуеті, так і в групі. І лише в Токіо олімпійську мрію вдалося реалізувати

аж двічі – в дуеті: Марта Федіна і Анастасія Савчук; та в групі: Владислава Алексіїва, Марина Алексіїва, Катерина Резнік, Анастасія Савчук, Ксенія Сидоренко, Марта Федіна, Аліна Шинкаренко, Єлизавета Яхно стали бронзовими призерками.

facebook.com/ukrsynchro

Київ, вул. Конєва, 8