Федерація України зі стрибків у воду

Федерація України зі стрибків у воду є громадською організацією, яка займається розвитком цього виду спорту та підвищенням ролі спорту та фізичної культури в житті людини.

Забезпечення оптимального розвитку фізичних якостей українців та стимулювання у них прагнення до здорового способу життя – головне завдання Федерації та особисто її президента – Ігоря Лисова.

Серед іншої діяльності Федерації оптимізація системи підготовки професійних спортсменів, суддів та тренерів зі стрибків у воду, забезпечення успішних виступів українських спортсменів – членів Федерації на Олімпійських іграх, Чемпіонатах світу, Європи та інших престижних спортивних змаганнях в Україні та за її межами.

Федерація України зі стрибків у воду має статус національної, що дає їй повноваження щодо розвитку стрибків у воду як спорту, а також виключне право на проведення змагань в Україні, у тому числі й міжнародних.

Починаючи з 2017 року в Україні була проведена низка міжнародних змагань світового рівня:
2017 – Чемпіонат Європи зі стрибків у воду,
2018 – Чемпіонат світу зі стрибків у воду серед юніорів,
2019 – Чемпіонат Європи зі стрибків у воду.

Рівень проведення цих змагань мав високу оцінку керівників Міжнародної Федерації плавання (FINA) та Європейської ліги плавання (LEN).

Головна база підготовки українських стрибунів у воду – Центр Спорту “Ліко”, який побудував президент Федерації – Ігор Лисов. Арена вміщує 450 глядачів та відповідає всім вимогам, необхідним для проведення змагань світового рівня.

У вересні 2019 розпочав свою роботу “Державний центр олімпійської підготовки зі стрибків у воду”.

Федерація України зі стрибків у воду та Центр спорту “Ліко” у листопаді 2020 року планують провести світову першість зі стрибків у воду. Підготовка проведення цього Чемпіонату вже розпочалась. Очікується, що у Чемпіонаті приймуть участь понад 300 спортсменів з більш ніж 45 країн світу.

Ігор Лисов очолює Федерацію України зі стрибків у воду з 1999 року, а у 2019 році за клопотанням міністра молоді та спорту Ігоря Жданова, президента НОК України Сергія Бубки та мера Києва Віталія Кличка, Ігоря Лисова було відзначено орденом “За заслуги” І ступеня.

Генеральний спонсор Федерації – компанія “Ліко-Холдінг”.