Спасо-Преображенський собор

2005 року на свято Покрови Пресвятої Богородиці компанією “Ліко-Холдінг”  був закладений духовний осередок житлового комплексу “Ліко-Град” – Спасо-Преображенський собор.

Храм збудований у стилі неовізантійської архітектури, яка у собі гармонійно поєднує історію та сучасність, тому ця православні церква виглядає одночасно і традиційно й  актуально. Автор цього проєкту Вадим Жежерін, довів, що архітектурного канону православної церкви не існує.

Собор був освячений Предстоятелем Української Православної Церкви Блаженнішим Митрополитом Володимиром 13 жовтня 2010 року.

Унікальним елементом оформлення храму є його неперевершена мозаїка, виконана під керівництвом Юрія Левченка. Інша окраса храму – різьблений мармуровий іконостас, зроблений з італійського каменю.

З огляду на це Спасо-Преображенський собор це визнана перлина храмової архітектури України, яка нині милує око не лише мешканців Ліко-Граду”, а й усіх киян.

До Покрови 2012 року відбудовано та освячено біля собору дзвіницю із найбільшим карильйоном  в Європі – 56 дзвонів. У 2018 році відкриті та освячені приділи Собору: Богоявлення, Успіння та Вознесіння.

У церкві проводять службу чотири священика і два диякона. Щонеділі і та на свята відбуваються архієрейські богослужіння.

Спасо-Преображенський собор у ЖК “Ліко-Град” приймає вірян завдяки старанням Президента компанії “Ліко-Холдинг” Ігоря Лисова , який зараз очолює парафіяльну раду храму.

56 дзвонів

Дзвіниця із найбільшим
карильйоном у Європі